FOTO // Slaven Belupo pobijedio Goricu i ušao u polufinale Kupa

Slaven Belupo večeras je u Velikoj Gorici pobijedio Goricu rezultatom 1:2 i izborio plasman u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Velik je to uspjeh za momčad koja je donedavno bila na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice, no trener Tomislav Stipić je u svega dva mjeseca napravio potpuni preokret u igri i rezultatima.

Ovo je već sedmo Slavenovo polufinale, a dosad je dva puta bio u finalu, 2007. i 2016. godine.

U ranoj fazi utakmice Slaven Belupo je došao u vodstvo. Igrala se 11. minuta kad je Glavčić ubacio iz kuta s desne strane, a pred domaćim vratima se najbolje snašao stoper Mikulić koji je glavom smjestio loptu u mrežu za 0:1.

Slavenov vratar Filipović imao je dvije odlične intervencije u prvom poluvremenu, prvo je zaustavio pokušaj Lovrića iz slobodnog udarca, a potom i iz igre.

Farmaceuti su prednost ispustili početkom nastavka. Ndiaye je izdržao duel s Mikulićem, izašao sam pred Filipovića i smjestio loptu u donji desni kut.

U 75. minuti koprivnička je momčad ponovno došla do prednosti. Mikulić je poslao dugu loptu za Godu, koji ju je primirio glavom i onda poslužio Krstanovića kojem na drugoj vratnici nije bilo teško iz blizine pogoditi mrežu.

Gorica je u završnici bacila sve karte u napad ne bi li stigla do izjednačenja, a najopasniji je opet bio Lovrić. U 81. minuti je iz slobodnog udarca pogodio vanjski dio mreže, a dvije minute kasnije opet iz slobodnjaka Lovrić pogađa gredu. Lopta se odbila do Ndiayea čiji je udarac obranio Filipović.

Slavenov vratar u 85. minuti je zaustavio i udarac Ndiayea glavom, te je izdržao sve nalete domaćina do kraja četvrte minute sudačke nadoknade.

Ranije su prolaz u polufinale Kupa osigurali Lokomotiva i Osijek, dok će svoj četvrtfinalni susret Rijeka i Dinamo odigrati u veljači sljedeće godine.