[FOTO] Podravka Vegeta pobjedom otvorila skupinu EHF kupa

Rukometašice Podravke Vegete danas su u koprivničkoj gimnazijskoj dvorani odigrale prvu utakmicu B skupine EHF kupa u kojoj su ugostile rumunjsku Maguru Cisnadie.

Unatoč problemima s bolestima i ozljedama, hrvatske prvakinje potvrdile su razliku u kvaliteti i ostvarile pobjedu rezultatom 38:26, poluvrijeme 18:12.

Nisu igrale Debelić, Ianasi i Zadravec zbog teških ozljeda, no sve ostale koje su bile upitne uspjele su se oporaviti te su dale svoj doprinos.

U prvih 20-ak minuta rezultat je bio izjednačen, no nakon toga je Podravka ubacila u višu brzinu i gošće iz Rumunjske to više nisu mogle pratiti. Koprivničanke su bolje i kvalitetnije te su zasluženo pobijedile. Najefikasnije su bile Dejana Milosavljević s 10, Tjaša Stanko sa sedam te Lamprini Tsakalou sa šest golova, dok su vratarke Jovana Risović i Magdalena Ećimović obranile po devet udaraca.

Atmosfera je u dvorani opet bila odlična, kao i na utakmicama u Ligi prvakinja ove sezone. Koprivničanci i Podravci vole vrhunski rukomet, znalo se to i ranije, ovo je samo potvrda.

U 2. kolu EHF kupa Podravka Vegeta će gostovati kod danskog Kopenhagena, koji u popodnevnim satima u Mađarskoj igra sa Siofokom. Susret Kopenhagena i Podravke na rasporedu je u subotu, 11. siječnja s početkom u 14 sati.