[FOTO] Koprivnica uvjerljivo svladala Križevce i osvojila Kup

Iako su iz četvrtoligaša Križevaca najavljivali da će nastojati iznenaditi favoriziranog suparnika, u finalu Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije nije bilo nikakvih dvojbi. Nogometaši trećeligaša Koprivnice opravdali su status favorita te su odličnom igrom i uvjerljivom pobjedom od 4:0 zasluženo osvojili trofej, jubilarni deseti u ovom natjecanju, po čemu su rekorderi.

Zelene je već u 22. minuti u vodstvo doveo njihov najbolji strijelac Kruno Jambrušić, a na 2:0 povisio je Jajalo u 29. minuti. U nastavku je Tucaković u 50. minuti iz jedanaesterca pogodio za 3:0, a strijelac četvrtog pogotka bio je
Sminderovac u 54. minuti.

Velik broj gledatelja, njih oko 600, pratio je finale u Sportskom parku u Virju. Brojni križevački navijači ostali su razočarani rezultatom, no za utjehu im može poslužiti podatak da će i njihovi ljubimci, kao i Koprivnica, nastaviti
natjecanje u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa.

Medalje i pehare pobjednicima i poraženima uručili su predsjednik Županijskog nogometnog saveza Robert Markulin i koprivničko-križevački župan Darko Koren.