Anja Slavnić iz AK Koprivnice istrčala osobni rekord na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske

Atletski klub Koprivnica sudjelovao je ovog vikenda u Varaždinu na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke i juniore (U18), na kojem su nastupile naše mlađe kadetkinje/kadeti i postignuli zapažene rezultate uz niz osobnih rekorda.

Naša mlađa kadetkinja (U14) Anja Slavinić u disciplini 200 m rezultatom 27.29, te osvojenim 18. mjestom, istrčala je svoj osobni rekord i trenutni drugi rezultat sezone u kategoriji mlađih kadetkinja u RH, a također dan ranije na 100 m osvojila je odlično 14. mjesto s rezultatom od 13.16, što je za 0.12 manje od njezinog najboljeg osobnog rezultata, a ujedno i najboljeg rezultata sezone kojeg je istrčala u kategoriji mlađih kadetkinja u RH.

Kod mlađih juniora najuspješniji je bio Albert Rušak koji je u utrci na 1500 m i rezultatom od 4:33.27, poboljšao svoj osobni rekord za oko 10 sekundi i bio odličan 14., a izvrstan je bio i u utrci na 800 m gdje je zauzeo odlično 10. mjesto.

Od ostalih mlađih kadetkinja koje su sudjelovale, uz niz osobnih rekorda, u disciplini 100 m, Laura Sabolec 29., a na 200 m 35., Rajna Perošić bila je 32. na 100 m, a Tara Rušak 25. u utrci 400 m. U dvjema štafetama, lijep je rezultat u štafeti 4×100 m (Ožegović, Sabolec, Perošić, Slavinić) i 9. mjesto, a u štafeti 4×100/200/300/400 m (Šaško, Slavinić, Sabolec, Rušak) osvojeno je opet solidno 12. mjesto. Od mlađih kadeta sudjelovao je samo Mateo Šegović u utrci na 100 m osvojivši 25. mjesto uz svoj osobni rekord. Starija kadetkinja (U16) Viktorija Juriša u utrci na 200 m osvojila je 37.mjesto, a od ostalih mlađih juniora Petar Csik na 1500 m bio je 18., a Leopold Jurić u disciplini koplje odličan 6. uz osobni rekord.